Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie - Centralny System Uwierzytelniania
Strona główna

Grafika, stacjonarne jednolite magisterskie

Informacje o programie studiów

Kod: A-GR-MS
Nazwa: Grafika, stacjonarne jednolite magisterskie
Tryb studiów: stacjonarne
Rodzaj studiów: jednolite magisterskie
Czas trwania: 5-letnie
Kierunki, specjalności i specjalizacje poznawane w ramach wszystkich toków nauczania programu (w przypadku tego programu zdefiniowano tylko jeden możliwy tok nauczania). Kierunki: Grafika
Kierunki, specjalności i specjalizacje poznawane tylko w ramach niektórych toków nauczania programu (związane z konkretnymi etapami). Kierunki do
wyboru:
(brak)
Jednostki organizacyjne oferujące ten program studiów Jednostki: Wydział Artystyczny (od 00/01) [ inne programy w tej jednostce ]
Instytut Sztuk Pięknych (od 00/01) [ inne programy w tej jednostce ]

Jeśli interesują Cię konkretne, indywidualne wymagania, jakie musisz spełnić na aktualnym etapie studiów, to zajrzyj do modułu zaliczeń etapów:

moje zaliczenia etapów

Główny tok nauczania

Dodatkowe informacje

Warunki przyjęcia:

świadectwo dojrzałości i sprawdzian uzdolnień kierunkowych

Możliwe do uzyskania certyfikaty:
  • magisterium - Grafika II stopnia i JM
  • Magisterium - Grafika
Uprawnienia zawodowe:

Absolwent kierunku grafika, studia jednolite magisterskie, niezależnie od specjalności posiada zaawansowaną wiedzę i umiejętności w zakresie warsztatowych technik grafiki artystycznej, graficznych programów komputerowych, między innymi ADOBE Photoshop, InDesign i Illustrator, liternictwa i typografii, grafiki wydawniczej i projektowania grafiki do internetu, a także multimediów i animacji komputerowej. Jego kwalifikacje obejmują przygotowanie zawodowe grafika komputerowego oraz doświadczenie pracy w wydawnictwie lub agencji reklamowej w trakcie praktyki zawodowej. Absolwent posiada praktyczne umiejętności w dziedzinie rysunku, malarstwa, rzeźby oraz fotografii. Zna zagadnienia historii i teorii sztuki, historii grafiki, filozofii i estetyki, teorii i historii kultury, marketingu i rynku sztuki. W swojej pracy wykorzystuje znajomość psychologii twórczości i reklamy. Jest przygotowany do projektowania i realizacji działań w obszarze animacji kultury i promocji sztuki. Absolwent kończy studia w wybranej specjalności graficznej, w ramach której realizuje magisterski dyplom artystyczny.

Absolwent specjalności grafika warsztatowa potrafi swobodnie posługiwać się warsztatowymi technikami linorytu, suchorytu, akwaforty, akwatinty, litografii, serigrafii i innymi. Jest w stanie łączyć techniki klasyczne z drukiem cyfrowym i technikami unikatowymi. Jest zdolny do profesjonalnej twórczości artystycznej na gruncie grafiki warsztatowej.

Umiejętności absolwenta w powiązaniu z jego wiedzą i kompetencjami ogólnymi składają się na kwalifikacje zawodowe artysty grafika. Absolwent może podjąć pracę jako projektant grafiki użytkowej, projektant multimediów, grafik komputerowy, projektant stron internetowych, dyrektor kreatywny w agencji reklamowej, wydawnictwie. Może pracować jako ilustrator, dekorator, samodzielnie jako freelancer oraz jako animator kultury, kurator wystaw, promotor sztuk plastycznych na rynku sztuki, zatrudniony w galeriach, muzeach, instytucjach promocyjnych, mass-mediach.

Absolwent posługuje się językiem obcym na poziomie B2+ Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego. Absolwent uzyskuje tytuł magistra i może podjąć kształcenie w szkole doktorskiej.

Dalsze studia:

Możliwość ubiegania się o przyjęcie na studia podyplomowe i studia doktoranckie.

kontakt deklaracja dostępności mapa serwisu USOSweb 7.1.1.0-5bf0dd92a (2025-03-17)