Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie - Centralny System UwierzytelnianiaNie jesteś zalogowany | zaloguj się
programy studiów - pomoc

Malarstwo, stacjonarne II stopnia

Ten program nie jest już aktywny (nie jest wyświetlany w katalogu i prawdopodobnie nie ma możliwości zapisania się na niego)

Informacje o programie studiów

  Kod: A-MAL-2S
  Nazwa: Malarstwo, stacjonarne II stopnia
  Tryb studiów: stacjonarne
  Rodzaj studiów: II stopnia
  Czas trwania: 1.5-roczne
Kierunki: Malarstwo
Kierunki do
wyboru:
(brak)
Jednostki: Wydział Artystyczny (od 00/01) [ inne programy w tej jednostce ]
Jeśli interesują Cię konkretne, indywidualne wymagania, jakie musisz spełnić na aktualnym etapie studiów, to zajrzyj do modułu zaliczeń etapów:

Główny tok nauczania

I semestr, Malarstwo
II semestr, Malarstwo
III semestr, Malarstwo

Dodatkowe informacje

Warunki przyjęcia:

świadectwo dojrzałości, dyplom ukończenia studiów pierwszego stopnia oraz ocena dokumentacji artystycznej

Możliwe do uzyskania certyfikaty: Magisterium - Malarstwo
Magisterium - Malarstwo
Uprawnienia zawodowe:

Absolwent studiów II stopnia na kierunku malarstwo zna zagadnienia sztuki współczesnej, filozofii i teorii sztuki oraz psychologii twórczości. Potrafi stosować różne naturalne materiały takie jak papier czerpany czy włókna roślinne, w połączeniu z technikami malarskimi i rysunkowymi. Jest przygotowany do projektowania i realizacji intermedialnych działań artystycznych oraz do promocji sztuki w przestrzeni publicznej.

Absolwent kończy studia w wybranej specjalności malarskiej, która obejmuje cały tok półtorarocznych studiów.

Absolwent specjalności malarstwo sztalugowe posiada zaawansowane umiejętności w zakresie malarstwa sztalugowego i rysunku. Posiada zdolność świadomego budowania obrazu za pomocą malarskich środków ekspresji. Potrafi przedstawić swoje koncepcje na dwuwymiarowej płaszczyźnie obrazu w sposób realistyczny, abstrakcyjny lub dowolnie wybrany, tworząc profesjonalny przekaz artystyczny.

Absolwent specjalności media malarskie posiada szerokie umiejętności w zakresie nowoczesnych technik malarskich i rysunkowych. Potrafi stosować innowacyjne metody kreacji obrazu malarskiego wychodzące poza utarte schematy koncepcyjne i warsztatowe, wykorzystując media rysunkowe, fotograficzne, elektroniczne i intermedialne. Absolwent jest zdolny do kreowania indywidualnego przekazu artystycznego.

Profile zawodowe absolwentów: artysta malarz, profesjonalny twórca przygotowany do samodzielnej pracy artystycznej, kurator wystaw, animator kultury, organizujący imprezy i wydarzenia kulturalne, promotor sztuk plastycznych na rynku sztuki, zatrudniony w galeriach, muzeach instytucjach promocyjnych, mass-mediach.

Dalsze studia:

Możliwość ubiegania się o przyjęcie na studia podyplomowe i studia doktoranckie.