Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie - Centralny System UwierzytelnianiaNie jesteś zalogowany | zaloguj się
programy studiów - pomoc

Malarstwo, stacjonarne jednolite magisterskie

Informacje o programie studiów

  Kod: A-MAL-MS
  Nazwa: Malarstwo, stacjonarne jednolite magisterskie
  Tryb studiów: stacjonarne
  Rodzaj studiów: jednolite magisterskie
  Czas trwania: 5-letnie
Kierunki: Malarstwo
Kierunki do
wyboru:
(brak)
Jednostki: Wydział Artystyczny (od 00/01) [ inne programy w tej jednostce ]
Jeśli interesują Cię konkretne, indywidualne wymagania, jakie musisz spełnić na aktualnym etapie studiów, to zajrzyj do modułu zaliczeń etapów:

Główny tok nauczania

I semestr, Malarstwo
II semestr, Malarstwo
III semestr, Malarstwo
IV semestr, Malarstwo
V semestr, Malarstwo
VI semestr, Malarstwo
VII semestr, Malarstwo
VIII semestr, Malarstwo
IX semestr, Malarstwo
X semestr, Malarstwo

Dodatkowe informacje

Warunki przyjęcia:

świadectwo dojrzałości i sprawdzian uzdolnień kierunkowych

Możliwe do uzyskania certyfikaty: Magisterium - Malarstwo
Uprawnienia zawodowe:

Absolwent jednolitych studiów 5-letnich na kierunku malarstwo jest wszechstronnie wykształcony w zakresie malarstwa, technologii malarstwa oraz rysunku. Zna dekoracyjne i pozłotnicze techniki malarskie oraz nowoczesne media z pogranicza malarstwa. Jest przygotowany do projektowania i realizacji intermedialnych działań artystycznych oraz do promocji sztuki w przestrzeni publicznej.

Absolwent posiada praktyczne umiejętności w dziedzinie rzeźby, ceramiki oraz fotografii. Zna zagadnienia historii i teorii sztuki, historii malarstwa, filozofii i estetyki, teorii i historii kultury, marketingu i rynku sztuki. W swojej pracy wykorzystuje znajomość psychologii twórczości. Jest przygotowany do projektowania i realizacji działań w obszarze animacji kultury i promocji sztuki.

Absolwent kończy studia w wybranej specjalności malarskiej, w ramach której realizuje magisterski dyplom artystyczny.

Absolwent specjalności malarstwo sztalugowe posiada zaawansowane umiejętności w zakresie malarstwa sztalugowego i rysunku. Posiada zdolność świadomego budowania obrazu za pomocą malarskich środków ekspresji. Potrafi przedstawiać swoje koncepcje na dwuwymiarowej płaszczyźnie obrazu w sposób realistyczny, abstrakcyjny lub dowolnie wybrany, tworząc profesjonalny przekaz artystyczny.

Absolwent specjalności media malarskie posiada szerokie umiejętności w zakresie nowoczesnych technik malarskich i rysunkowych, a także witrażu. Potrafi stosować innowacyjne metody kreacji obrazu malarskiego wychodzące poza utarte schematy koncepcyjne i warsztatowe. Absolwent jest zdolny do kreowania indywidualnego przekazu artystycznego.

Absolwent specjalności eko-art wykazuje się wrażliwością na kwestie ekologiczne, potrafi pracować z naturalnymi materiałami takimi jak papier czerpany, drewno, wiklina, tkanina oraz różnego rodzaju włókna roślinne, w połączeniu z technikami malarskimi i rysunkowymi. Tworzy obiekty malarskie i rysunkowe, w tym również artystyczne formy użytkowe, będące autorską kreacją.

Umiejętności absolwenta w powiązaniu z jego wiedzą i kompetencjami ogólnymi składają się na kwalifikacje zawodowe artysty malarza.

PROFILE ZAWODOWE ABSOLWENTOW:

artysta malarz

kurator wystaw

promotor sztuki

praca w obszarze kultury i sztuki.

Dalsze studia:

Możliwość ubiegania się o przyjęcie na studia podyplomowe i studia doktoranckie.