Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie - Centralny System UwierzytelnianiaNie jesteś zalogowany | zaloguj się
programy studiów - pomoc

Logistyka, stacjonarne II stopnia

Informacje o programie studiów

  Kod: E-LG-2S
  Nazwa: Logistyka, stacjonarne II stopnia
  Tryb studiów: stacjonarne
  Rodzaj studiów: II stopnia
  Czas trwania: 2-letnie
Kierunki: logistyka
Kierunki do
wyboru:
(brak)
Jednostki: Wydział Ekonomiczny (od 00/01) [ inne programy w tej jednostce ]
Jeśli interesują Cię konkretne, indywidualne wymagania, jakie musisz spełnić na aktualnym etapie studiów, to zajrzyj do modułu zaliczeń etapów:

Główny tok nauczania

I semestr, koordynator procesów logistycznych
II semestr, koordynator procesów logistycznych
III semestr, koordynator procesów logistycznych
IV semestr, koordynator procesów logistycznych

Dodatkowe informacje

Warunki przyjęcia:

świadectwo dojrzałości i dyplom ukończenia studiów pierwszego stopnia

Możliwe do uzyskania certyfikaty: Magisterium - Logistyka
Uprawnienia zawodowe:

Absolwent kierunku będą posiadać wiedzę z zakresu zarządzania, ekonomii, finansów i technologii informacyjnych, pozwalającą na zidentyfikowanie i zrozumienie mechanizmów biznesowych oraz systemowych w warunkach globalnej gospodarki. Narzędzia statystyczne, ekonometryczne, matematyczne w połączeniu z umiejętnościami wykorzystania specjalistycznego oprogramowania pozwolą absolwentom na poszukiwanie i gromadzenie niezbędnych danych, ich sprawną analizę z użyciem właściwych metod, uzyskiwanie wiarygodnych wyników oraz ich interpretowanie, niezależnie od tego, czy będą zatrudniani

w małych i średnich przedsiębiorstwach, dużych korporacjach, sektorze finansowym, instytucjach doradczych czy instytucjach zarządzających i regulujących procesy gospodarcze. Każda z nich potrzebować będzie w coraz większym stopniu specjalistów, którzy zajmować się będą m.in. dostarczaniem informacji niezbędnych do podejmowania świadomych decyzji z zakresu zarządzania systemami i procesami logistycznymi zarówno w skali mikroekonomicznej, jak i w skali makro, na styku przedsiębiorstw oraz w skali globalnej (w szczególności w sferze logistyki międzynarodowej). Absolwent kierunku będzie mógł znaleźć zatrudnienie m.in. na stanowiskach analityków w obszarach (analizy danych logistycznych, analizy łańcucha dostaw, dystrybucji, analiz rynkowych, analizy systemów logistycznych, itp.), specjalistów ds. planowania, analityków rynku, itd. Absolwent kierunku będą także stanowić atrakcyjne zaplecze dla lokalnego rynku pracy wspierającego strategiczny rozwój Miasta Lublina w oparciu o sektor outsourcingu procesów oraz centrów usług wspólnych – BPO/SSC(Strategia Lublin 2020).

Dalsze studia:

Możliwość ubiegania się o przyjęcie na studia podyplomowe i studia doktoranckie.