Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie - Centralny System Uwierzytelniania
Strona główna

Filologia, stacjonarne I stopnia

Ten program nie jest już aktywny (nie jest wyświetlany w katalogu i prawdopodobnie nie ma możliwości zapisania się na niego)

Informacje o programie studiów

Kod: H-FL.ROS-LS
Nazwa: Filologia, stacjonarne I stopnia
Tryb studiów: stacjonarne
Rodzaj studiów: I stopnia
Czas trwania: 3-letnie, ilość semestrów: 6
Kierunki, specjalności i specjalizacje poznawane w ramach wszystkich toków nauczania programu (w przypadku tego programu zdefiniowano tylko jeden możliwy tok nauczania). Kierunki: filologia
Kierunki, specjalności i specjalizacje poznawane tylko w ramach niektórych toków nauczania programu (związane z konkretnymi etapami). Kierunki do
wyboru:
filologia filologia rosyjska
Filologia rosyjksa, język rosyjski w biznesie
Filologia rosyjksa, rosjoznawstwo
Jednostki organizacyjne oferujące ten program studiów Jednostki: Wydział Humanistyczny (od 00/01) [ inne programy w tej jednostce ]

Jeśli interesują Cię konkretne, indywidualne wymagania, jakie musisz spełnić na aktualnym etapie studiów, to zajrzyj do modułu zaliczeń etapów:

moje zaliczenia etapów

Główny tok nauczania

Pozostałe toki nauczania

Dodatkowe informacje

Warunki przyjęcia:

świadectwo dojrzałości

Możliwe do uzyskania certyfikaty:
  • Licencjat - Filologia
Uprawnienia zawodowe:

Absolwent studiów pierwszego stopnia kierunku filologia, specjalność filologia rosyjska, specjalizacja „język rosyjski w biznesie” oraz odbyta praktyka zawodowa wyposaża w wiedzę z zakresu teorii przekładu i kwalifikacje praktyczne w tej dziedzinie.

Absolwent ma umiejętność rozpoznawania, rozumienia, analizowania i interpretowania zróżnicowanych zjawisk związanych z Rosją w związku przyczynowo-skutkowym w oparciu o poszanowanie historii, tradycji i różnorodności kulturowej, etnicznej i religijnej. Potrafi swobodnie posługiwać się językiem rosyjskim (poziom C1 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego), drugim językiem słowiańskim (białoruski / bułgarski / czeski - poziom A2 ESOKJ) oraz językiem zachodnioeuropejskim (poziom B2+ ESOKJ).

Absolwent studiów pierwszego jest przygotowany do kontynuowania kształcenia na studiach drugiego

stopnia.

Profil zawodowy absolwenta: wiedza, zdobyte kwalifikacje i nabyte kompetencje społeczne umożliwiają zatrudnienie w charakterze tłumacza w biurach turystycznych, instytucjach międzynarodowych, urzędach celnych, etc., pilota wycieczek, wydawcy, edytora.

Dalsze studia:

Możliwość ubiegania się o przyjęcie na studia drugiego stopnia i na studia podyplomowe.

kontakt deklaracja dostępności USOSweb 7.0.3.0-cf0b884f2 (2024-04-02)