Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie - Centralny System Uwierzytelniania
Strona główna

Ciągła praktyka przedmiotowo-metodyczna w szkole ponadpostawowej H-FP-PPM-N.-2S.3
Praktyka zawodowa (PR-ZAW) Semestr zimowy 2022/2023

Informacje o zajęciach (wspólne dla wszystkich grup)

Liczba godzin: 60
Limit miejsc: (brak limitu)
Zaliczenie: Zaliczenie na ocenę
Sposób weryfikacji efektów kształcenia: W1, U1-U2, K1 - realizacja zadań w ramach praktyki zawodowej.
Uwagi: Praktyka jest realizowana w szkole wybranej przez studenta. Zgłoszenie praktyki oraz działania formalno-organizacyjne związane z jej rozliczeniem realizuje się za pośrednictwem wewnętrznego Systemu Obsługi Praktyk.

Regulamin praktyk i wzory dokumentów są przekazywane studentom przed rozpoczęciem praktyki i są dostępne na stronie: https://www.umcs.pl/pl/praktyka-ciagla-przedmiotowa,19389.htm
Literatura:

Aktualne dokumenty oświatowe: Podstawa programowa języka polskiego ( z 30.01.2018r.); Informatory o egzaminie maturalnym z języka polskiego, wybrane programy i podręczniki nauczania języka polskiego w szkołach średnich oraz inne materiały zamieszczone na stronach: MEN, CKE, OKE, IBE, ORE i na stronach internetowych wydawnictw edukacyjnych, np.: Stentor, WSiP, Nowa Era, GWOś., Wydawnictwo Edukacyjne w Krakowie, Operon, MacEdukacja, Oficyna Wyd. Pazdro, itd. Seria Wyd. UMCS: Nowoczesność i tradycja w edukacji polonistycznej (wybrane pozycje): Nowoczesność i tradycja w kształceniu literackim, red. B. Myrdzik, Lublin 2000; Kultura popularna w szkole, pod red. B. Myrdzik, M. Latoch-Zielińskiej, Lublin 2006; Relacje między kulturą wysoką a popularną w literaturze, języku i edukacji, pod red. B. Myrdzik, M. Karwatowskiej, Lublin 2005; Czytanie tekstów kultury. Metodologia – Badania- Metodyka, red. B. Myrdzik, I. Morawska, Lublin 2007; Teksty kultury w szkole, red. B. Myrdzik, L. Tymiakin, Wyd. UMCS, Lublin 2008; B. Myrdzik, Zrozumieć siebie i świat. Studia i szkice o edukacji polonistycznej, Wyd. UMCS, Lublin 2006.

Efekty uczenia się:

Student/-ka:

W1 zna zasady organizacji i realizacji zadań z dydaktyki języka polskiego na III etapie: K_W01, K_W06, B3.W1.

U1 stosuje w praktyce edukacyjnej teoretyczną wiedzę zgodną z kierunkiem studiów i wybraną specjalnością: K_U06, K_U01, K_U03, K_U04, B.3.U4.

U2 tworzy, analizuje, stosuje i wartościuje projekty lekcji języka polskiego w szkołach ponadpodstawowych: K_U01, K_U02, K_U09, A3.W3.

K1 ma świadomość roli samokształcenia, odpowiedzialności i refleksyjności w realizacji zadań dydaktycznych: K_K01, K_K03, A3.K2., B.3.K1.

Metody i kryteria oceniania:

Zaliczenie praktyk na podstawie przedstawionej przez studenta/-tkę dokumentacji określonej w regulaminie praktyki. Ocena jest wystawiana zgodnie z notami wystawianymi przez szkolnych opiekunów praktyki przy uwzględnieniu ogólnych kryteriów określonych w procedurze wydziałowej. Kryteria szczegółowe są podawane przed rozpoczęciem praktyki.

Zakres tematów:

Nie dotyczy.

Metody dydaktyczne:

Metody dopasowane do poszczególnych zadań realizowanych w ramach praktyki zawodowej.

Grupy zajęciowe

zobacz na planie zajęć

Grupa Termin(y) Prowadzący Miejsca Liczba osób w grupie / limit miejsc Akcje
1 (brak danych), (sala nieznana)
Beata Jarosz 10/ szczegóły
Wszystkie zajęcia odbywają się w budynku:
Opisy przedmiotów w USOS i USOSweb są chronione prawem autorskim.
Właścicielem praw autorskich jest Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.
kontakt deklaracja dostępności USOSweb 7.0.2.0-68008168f (2024-03-18)