Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie - Centralny System Uwierzytelniania
Strona główna
ostatnia migracja danych: ok. 4 godziny temu
usosweb_status_ok
ostatnia modyfikacja tego dokumentu: 478 dni temu

Odzyskiwanie hasła SMS-em i e-mailem

Pracownicy, po zalogowaniu się na stronie https://login.umcs.pl/passwd-change/reset/settings, mogą wprowadzić numer telefonu lub dowolny adres e-mail na potrzeby odzyskiwania hasła.

Logowanie do serwisu

Aby zalogować się do serwisu, postępuj zgodnie z instrukcjami w Punkcie Logowania.

Jeśli nie znasz swojego identyfikatora, to ustaw nowe hasło.

Studenci, którym nie udało się ustawić hasła do logowania, powinni zgłosić w dziekanacie swoje aktualne adresy e-mail.

Informacja dla nowych studentów

Logowanie będzie możliwe dopiero po dokonaniu wpisu na studia, złożeniu kompletu dokumentów oraz przeniesieniu danych z systemu rekrutacji do USOS przez dziekanat.

Niektóre osoby podczas rekrutacji podały adres e-mail wcześniej używany przez inną osobę. W takiej sytuacji należy zgłosić osobiście w dziekanacie nowy, inny adres e-mail. Zmiana danych nie jest możliwa w przypadku kontaktu telefonicznego.

Legitymacje są wydawane przez dziekanaty od 1 października.

Protokoły

Protokół o statusie "A - aktywny" można wydrukować i zwrócić do dziekanatu po upływie terminu zworotu podanego na protokole. Aby wydruk protokołu był możliwy wcześniej, konieczne jest zatwierdzenie go przez koordynatora.

Jeśli protokół ma status "P - w przygotowaniu", to nie da się go zatwierdzić. Wystarczy go wydrukować i zwrócić do dziekanatu.

Protokół po wydrukowaniu należy podpisać (jednorazowo na końcu protokołu). 

W przypadku gdy protokół jest wypełniany wspólnie przez prowadzących zajęcia (np. studenci zapisani wspólnie do jednej grupy zajęciowej), to należy go  wydrukować tak, aby na wydruku było miejsce na podpis przy każdej ocenie oraz imię i nazwisko prowadzącego (dodatkowe kolumny).

Migracje

Zmiany wprowadzone w systemie USOS nie są od razu widoczne w USOSweb i na odwrót. Codziennie o godzinach 2:00, 11:35 i 15:35 baza danych USOSweb jest synchronizowana z główną bazą danych. Proces ten trwa zwykle kilka minut.

kontakt deklaracja dostępności mapa serwisu USOSweb 7.0.4.0-40af4beac (2024-06-11)